Így vártuk a Mikulást a Radnótiban 2011.

Izgalommal teli várakozás, s sok – sok munka előzte meg a Mikulás érkezését. December 5-én iskolánk díszbe öltözött, s a Mikulás szolgálatba állt. A Radnóti iskola udvarán az ősz nagyszakállú a kunyhójában, egy karosszékben üldögélve várta a gyerekeket. Kicsik és nagyok kipirult arccal sorakoztak a kuckó előtt, s izgatottan mondták el kívánságaikat és osztották meg legtitkosabb vágyaikat Mikulás apóval. Cserébe kedves, biztató szavakkal kedveskedett a jóságos öregapó, aki zsákjában hozta el hozzánk a csodát. Eközben a Mikulás- műhelyben nagy volt a sürgés-forgás. Apró kezek gyártották a szebbnél szebb meglepetéseket. Tanító nénik és tanár nénik segítségével mikulászsákot díszítettek, ablakdíszt fűzhettek. Azért pedig, hogy a lelkes és szorgos manók ne maradjanak éhesek, „futószalagon” készültek a mézeskalács sütik. Gyermekkacajtól volt hangos az iskola aulája. Az ünnep varázslatos hangulatában pedig karácsony illatú kirakodó vásárban tehettek szert apróbb ajándékokra szeretteik számára az érdeklődők. A vásári forgatagban végezetül vidám zenés műsorral köszöntöttük a Télapó megérkezését.
S aztán hová tűnt a Mikulás?
„Végül aztán szárnyra kap. És száll tovább. S mire virrad reggelig. Minden cipő megtelik”. A rendezvény sikerességének köszönhetően intézményünk, egy tavaszi családi sportnapon nyitja meg újra kapuit a nagyközönség számára.

Szádoczki Gabriella