Papírgyűjtés 2011.09.21.

I. 2. a 2522 kg
II. 3. a 891 kg
III. 4. a 829 kg

Néhány szó a papírgyűjtésről:

Az iskolai keretek között szervezett papírgyűjtés nevelő célzattal kerül megrendezésre. A papírgyűjtés fontos esemény tanulóink környezettudatossá nevelésének folyamatában. A papírgyűjtések alkalmával lehetőség nyílik egy olyan folyamatba bevonni őket, amelynek elsődleges célja az újrahasznosítás, és a környezetvédelem.

Minden egyes újrahasznosításra leadott papír egy tonnájával megközelítőleg 12-15 kifejlett élete derekán lévő fát menthetünk meg, továbbá az újrahasznosítással előállított papír elkészüléséhez jelentősen kevesebb energiára és vízre van szükség, mint a hagyományos módon fából előállított papír legyártásához. Így a fák megmentése mellett csökkenthető a gyártás során elhasznált energia előállításakor keletkező üvegház hatású gázok kibocsátása is.