1956 ünnepi műsor

Iskolánk minden évben megemlékezik az 56-os forradalom eseményeiről. Idén én is szerepelhettem a műsorban. 1956-ban Magyarországon iszonyú elnyomás uralkodott. Sok embert bebörtönöztek, kínoztak, és munkatáborokba helyeztek. Az iskolai próbák alatt jobban megismerhettük az akkori életet, rájöhettünk mit is jelent ez az évszám: 1956. Mikor megkaptuk a szövegkönyvet, megterveztük, kinek, melyik szerep jusson. Én egy gyönyörű verset kaptam, és az iskola énekkarában is énekeltem. Nagyon élveztem a délutáni próbákat, és izgatottan vártam a napot, hogy ismereteinket tovább adhassuk a többi tanulónak is. Egy történetet játszottunk el, amelyben egy átlagos pesti fiatalember azt mondta a kommunizmusról, hogy balgaság, ezért börtönbe zárták, de a végén két suhanc segített neki kiszökni, és arra buzdították, hogy menjen velük harcolni.

Műsorunkat a helyi televízió is rögzítette.

Remélem, ebből a kis műsorból társaim megérthették, az 1956-os forradalom igazi jelentőségét! Dányi Eszter