ZRINYI ILONA MATEMATIKA VERSENY 2012.

Évek óta iskolánk ad helyt a népszerű Zrínyi Ilona matematika verseny területi fordulójának. Idén 2012. február 17-én került megrendezésre a Mategye által szervezett verseny. Váci és Vác környéki összesen 17iskola 250 tanulója versenyzett nálunk. 11 tanteremben 3., 4., 5., 6. évfolyamosok mérték össze tudásukat.
Iskolánkból összesen 23 tanuló indult ezen a versenyen, minden évfolyamon 4 tanuló nevezését a Kis Herceg Alapítvány fizette.

ZOLTVAI ÁDÁM megyei 33.hely tanára Lednyiczki Mártonné

Minden évfolyamon több száz tanuló indult a versenyen.

VARGA TAMÁS MATEMATIKA VERSENY 2012.

A Varga Tamás matematika versenye iskolai fordulóján idén a legjobb eredményt tanulók:
7. évfolyamon KOVÁCS DALMA és DUNAI FRUZSINA tanáruk Fázold Ágnes
8. évfolyamon NIEDERMÜLLER ÁKOS tanára Lednyiczki Mártonné
Megyei fordulóba jutott NIEDERMÜLLER ÁKOS

KOMPLEX TERMÉSZETISMERETI VERSENY 2012.

Ebben a tanévben is 2 csapattal neveztünk a Boronkay György Müszaki Középiskola és Gimnázium által hirdetett komplex természetismereti versenyre. A verseny 3 fordulóból állt , a feladatokat környezetvédelem, biológia, földrajz ,kémia tantárgyakból állították össze.
Az egyik csapat , amelynek tagjai NIEDERMÜLLER ÁKOS 8.b, FÜLÖP NOÉMI 8.b, GERGELY CINTIA 8.b tanulók 9.helyezést értek el.
A másik csapat amelynek tagjai VINCZE RICHARD 8.b, KASKÓ PATRIK 8.b, SEBESTYÉN MÁTYÁS 8.b tanulók 11. helyezést értek el.

BIOLÓGIA-KÉMIA VERSENY 2012.

A felvételi előkészítők keretében a Madách Imre Gimnázium döntővel záródó levelező versenyt hirdetett. A 3 fordulós levelező versenyen indult GERGELY CINTIA 8.b osztályos tanuló és bejutott a döntőbe ahol 15. helyezést érte el.

PETŐFI NAPOK 2012.

A természettudományos és internetkereső csapatversenyen iskolánk csapata 4. helyezést ért el.

A csapat tagjai SEPA JÁZMIN 8.b, ZOLTVAI ÁDÁM 8.a, VINCZE RICHÁRD 8.b
Rajz versenyen Vác nevezetességeit bemutató montázzsal CSIPKÉS BERNADETT 8.a külön díjat nyert, tanára Pálinkó István.

JUHÁSZ NAPOK 2012.

Informatika verseny: SZABÓ KATICA 7.a 5. helyezés tanára Timaffy Lilla NIKOLICZA AMANDA 5.b 7. helyezés tanára : Timaffy Lilla

Rajz versenyen Csendélet drapériával c. kategóriában 1. helyezett lett CSIPKÉS BERNADETT 8.a Állatvilág c. kategóriában 3.helyezett FLAMICH JUDIT 6.b tanáruk : Pálinkó István

FÖLDVÁRY NAPOK 2012.

A Váci Értéktár szervezésében, Vác és testvérvárosai vetélkedőt hirdettek a Földváry napokon. Ezen a vetélkedőn iskolánk csapata 6. helyezett lett. A csapat tagjai KOVÁCS DALMA 7.a, MOLNÁR ZSÓFIA 7.a, DÁNYI ESZTER 7.a, BAKSZA DÁVID 7.a, KLOPFER MÁTÉ 7.a felkészítő tanáruk Nagy Zoltán
Rajz verseny: CD borító tervezés pályázaton 3. helyezett CZAUDT BERNADETT tanára Pálinkó István

MOZAIK VERSENY 2012.

A Mozaik Tankönyvkiadó által hirdetett, országos döntővel záródó levelező tanulmányi versenyen idén is sikeresen szerepeltek tanítványaink.
Matematikából 1461 induló közül a levelező versenyen VARGA VIVIEN 6.b ( tanára: Nagy Ágnes ) 89.helyezett lett, amivel bejutott az országos döntőbe, ahol 43. helyezett lett.
Anyanyelvből 750 induló közül a levelező versenyen KOVÁCS ZSÓFIA 6.a ( tanára Bagyánszki Erika) 56.helyezett lett, amivel bekerült az országos döntőbe, ahol 23. helyezett lett.
Történelemből 1149 induló közül a levelező versenyen KOVÁCS ZSÓFIA 6.a ( tanára: Nagy Zoltán ) 29. helyezett lett, amivel bejutott az országos döntőbe, ahol 70. helyezett lett.
Irodalomból 392 induló közül a levelező versenyen KOVÁCS ZSÓFIA 6.a (tanára: Bagyánszki Erika) 85.lett, amivel bekerült az országos döntőbe, ahol 23. helyezett lett.

HEVESY VERSENY 2012.

A kémiaverseny iskolai fordulóján a legjobb eredményt elért tanulók: 8.évfolyam 1. NIEDERMÜLLER ÁKOS 8.b 2. CSIPKÉS BERNADETT 8.a 3. FÜLÖP NÖÉMI 8.b
7. évfolyam 1. KOVÁCS DALMA 7.a 2. GERLEI MARTIN 7.a 3. BAKSZA DÁVID 7.a

A megyei versenyre továbbjutott tanulók és eredményeik:
30. hely NIEDERMÜLLER ÁKOS 8.b tanára Nagy Ágnes
25. hely GERLEI MARTIN 7.a tanára Lednyiczki Mártonné
47. hely KOVÁCS DALMA 7.a tanára Lednyiczki Mártonné

BORONKAY VERSENY 2012.

A Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium idén is hirdetett matematika versenyt általános iskolásoknak a Szent György napi ünnepség sorozatuk keretében. Vác és környéki, összesen 13 általános iskola tanulói vettek részt a versenyen. Tanulóink eredményei:
5.évfolyam 8.hely HAVAI ANDRÁS 5.a 9.hely RÓNAI MIKLÓS 5.a tanáruk Lednyiczki Mártonné
6. évfolyam 15.hely DRAJKÓ KRISZTIÁN 6.b 22.hely FLAMICH JUDIT 6.b tanáruk Nagy Ágnes
7. évfolyam 5. hely KOVÁCS DALMA 7.a MOLNÁR ZSÓFIA 7.a tanáruk Fázold Ágnes

KAÁN KÁROLY VERSENY 2012.

A természetismeret versenyt 5-6 évfolyamosoknak szervezik.
5.évfolyam:
1.hely LESTYÁN KORNÉL 5.b
2.hely KOVÁCS KRISTÓF 5.b
3.hely CZAUDT BERNADETT 5.a

Megyei versenyre LESTYÁN KORNÉL jutott tovább ahol 20. helyezést érte el, tanára Koczka Balázs

6. évfolyam:
1.hely KOVÁCS ZSÓFIA 6.a
2. hely DRAJKÓ KRISZTIÁN 6.b
3.hely VARGA VIVIEN 6.b

Megyei versenyre KOVÁCS ZSÓFIA jutott tovább, ahol 13. helyezést ért el, tanára Pálinkó István

RAJZ VERSENY 2012.

SOS Gyermekfalu által hirdetett, " Támogatjuk a családokat" pályázatra 33db rajzot küldtünk elektronikus úton.
Oklevéllel köszönték meg iskolánknak az igényes rajzokat. A résztvevők oklevelet és ajándékcsomagot kaptak.

TELEKI PÁL VERSENY 2012.

A földrajzversenyt 7-8 évfolyamosoknak hirdették meg.Az iskolai forduló eredményei:
7.évfolyam 1.hely GERLEI MARTIN 7.a 2. hely KOVÁCS DALMA 7.a
8.évfolyam 1.hely NIEDERMÜLLER ÁKOS 8.b 2.hely PÁRIZS CINTIA 8.a 3. hely VINCZE RICHÁRD 8.b

BIOLÓGIA VERSENY 2012.

A verseny iskolai fordulójának eredményei:
8.évfolyam 1.hely CSIPKÉS BERNADETT 8.a 2.hely PÁRIZS CINTIA 8.a 3.hely SÖRÖS DÁNIEL 8.b
A megyei versenyre továbbjutottak, ahol CSIPKÉS BERNADETT 21.helyezést, PÁRIZS CINTIA 30. helyezést ért el, tanáruk Koczka Balázs

ARADI JENŐ RAJZ VERSENY 2012

A megyei rajzversenyre előzetesen elkészített munkákat kellett elküldeni. Igényes rajzaikkal az iskola 3 tanulója nyert jogot a megyei részvételre, ahol aztán nagyon szép eredményeket sikerült elérniük.

FLAMICH JUDIT 6.b portré kategóriában 1.helyezés
FODOR JOHANNA 7.a fekete-fehér csendélet kategóriában 4. helyezés
CSIPKÉS BERNADETT 8.a színes csendélet kategóriában 4. helyezés tanáruk Pálinkó István

RADNÓTI NAP 2012

Hagyományosan, idén is rendeztünk a Radnóti napok keretében matematika versenyt felső tagozatos tanulók számára. A város általános iskoláiból érkeztek a versenyzők. A feladatlapokat dr CHIKÁNNÉ SARODI JUDIT iskolánk volt tanára állította össze és javította. A feladatlapokat átnézte és a javításban segített GUNSCHERNÉ JUHÁSZ EDIT aki szintén iskolánk egyik matematika tanára volt.Ezúton is köszönjük nyugdíjas kolléganőink segítő munkáját, amivel színvonalasabbá tették ezt a versenyt.

Tanulóink közül a legjobb eredményt elértek:
5.évfolyam 6. helyezés MADÁR DÁNIEL 5.b 7. helyezés LESTYÁN KORNÉL 5.b tanáruk Lednyiczki Mártonné
6. évfolyam 4. helyezés DRAJKÓ KRISZTIÁN 6.b 8. helyezés HOMONNAI CSENGER 6.b tanáruk Nagy Ágnes
7.évfolyam 1. helyezés KOVÁCS DALMA 7.a 5. helyezés KLOPFER MÁTÉ 7.a tanáruk Fázod Ágnes
8. évfolyam 3. helyezés NIEDERMÜLLER ÁKOS 8.b 7.helyezés ZOLTVAI ÁDÁM 8.a tanáruk Lednyiczki Mártonné

BORONKAY MATEMATIKA LEVELEZŐ SZAKKÖR 2012

A Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium idén is hirdetett általános iskolásoknak matematika levelező szakkört, amely két részből állt. A tanév során 5 fordulóból álló feladatlapokat kaptak a gyerekek, majd ez alapján a legjobb eredményt elérő tanulók egy döntőben mérték össze megszerzett tudásukat.

Iskolánkból 24 tanuló indult ezen a versenyen, akik közül a legjobb eredményt a levelező fordulók alapján a következők érték el :

5. osztály 3. hely TÓTH LAURA 5.b 12.hely RÓNAI MIKLÓS 5.b tanáruk Lednyiczki Mártonné
6. osztály 1.hely KOVÁCS ZSÓFIA 6.a 3. hely DRAJKÓ KRISZTIÁN 6.b 5.hely KISS ANDREA 6.b 9.hely OSGYÁN KAROLA 6.b tanáruk Nagy Ágnes
7. osztály 16. hely KLOPFER MÁTÉ 7.a tanára Fázold Ágnes
Ők voltak azok akik meghívást kaptak a döntöbe, ahol nem mindegyikük tudott részt venni.
A döntő alapján a végleges eredmények: 5. osztály 3. helyezett RÓNAI MIKLÓS 5.b tanára Lednyiczki Mártonné
6. osztály 1. helyezett DRAJKÓ KRISZTIÁN 6.b 9. hely KOVÁCS ZSÓFIA 6.a 10. hely KISS ANDREA 6.b tanáruk Nagy Ágnes