Karolina nap 2016. február

        

Zrínyi Ilona matematika verseny 2015

Idén is iskolánkban volt, a Zrínyi Ilona megyei matematika verseny egyik területi helyszíne. Vác és környékéről, 19 iskolából érkeztek hozzánk versenyző tanulók. 2-6 évfolyamosok, összesen 363 kisdiák írta meg nálunk a verseny megyei fordulóját.

Iskolánkból a következő tanulók értek el szép eredményt:

2. évfolyam
39.hely Kálmán Luca 2.c tanára Dóra Erzsébet
44.hely Molnár Gergely 2.c tanára Dóra Erzsébet
50.hely Utli Barnabás 2.b tanára Varga Katalin
56.hely Biró Borbála 2.b tanára Varga Katalin
58.hely Farkasinszki Zoltán 2.a tanára Muzsik Edit
88.hely Tóth Nikolett 2.b tanára Varga Katalin

3. évfolyam
21. hely Kósa Dániel 3.a tanára Rudolf Annamária
56.hely Genzelman Erik 3.a tanára Rudolf Annamária
75.hely Széles Botond 3.b tanára Virányi Józsefné

4.évfolyam
103.hely Pátzay Botond 4.b tanára Gindert-Keléné Bogyay Györgyi

5. évfolyam
33.hely Pálmai Péter 5.a
40.hely Kiss Lili 5.b
65.hely Kovács Blanka 5.b tanáruk Nagy Ágnes

6. évfolyam
53.hely Ruskó Dominik 6.a tanára Fázold Ágnes

7. évfolyam
99. hely Barna Emese 7.b tanára Lednyiczki Mártonné

8. évfolyam
31.hely Madár Dániel 8.b
61.hely Rónai Miklós 8.a
68.hely Tolnai Dániel 8.b
74. hely Tóth Laura 8.b
75.hely Havai András 8.a
77.hely Kovács Kristóf 8.b tanáruk Lednyiczki Mártonné

Az iskolákat is rangsorolják a versenyző tanulók eredményei alapján évfolyamonként.( évfolyamonként 33-52 iskolából voltak versenyzők)

Iskolánk:
2. évfolyamon 11. helyezett
3. évfolyamon 12. helyezett
4.évfolyamon 33.helyezett
5. évfolyamon 8. helyezett
6.évfolyamon 32. helyezett
7.évfolyamon 27.helyezett
8. évfolyamon 13. helyezett.

        

KEMPELEN MATEMATIKA VERSENY 2014.

A Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium által hirdetett, körzeti Kempelen matematika versenyen 15 nyolcadik osztályos tanulónk vett részt. Az első 10 között volt Havai András 8.a és Rónai Miklós 8.a osztályos tanulók, oklevelet kapott még Kovács Kristóf 8.b osztályos tanuló.

        

ÁRPÁD NAPOK 2014.

Matematika versenyen Kovács Blanka 5.b osztályos tanuló 1. helyezést ért el.

Rajz versenyen- csendélet tanulmány kategóriában
1.hely Pajor Petra 8.b
2. hely Barna Emese 7.b
4. hely Farkas Gergely 6.b és Mészáros Gábor 6.a

Környezetvédelmi prezentáció
3.hely Dányi Johanna 6.a

        

BOGÁR MATEMATIKA VERSENY 2014.

A Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium együtt rendezett területi matematika versenyt a Galgagyörki Gárdonyi Géza Általános iskolával.
1.hely Kovács Blanka 5.b
2.hely Kovács Boldizsár 6.a

        

VARGA TAMÁS MATEMATIKA VERSENY 2014.

Varga Tamás matematika versenyen iskolánkból 21fő 7.és 8. osztályos tanuló írta meg az iskolai fordulót, a megyei versenyre továbbjutott Havai András 8.a, Rónai Miklós 8.a, Kovács Kristóf 8.b osztályos tanulók.

        

Rajz pályázatok:

„ Iskolánk és környéke 100 év múlva” az autómentes nap alkalmából kiírt pályázaton kreatív fantáziarajzukkal: I.díjat nyertek Angelus Áron 7.a, Dányi Johanna 6.a, Krivacska Lilla 7.b, Tóth Laura 8.b osztályos tanulók. Jutalmuk egy hónapos ingyenes kurzus az ART LAVINA képzőművészeti stúdióban.

„ Elek apó unokái” címmel a csörögi Művelődési Ház és Könyvtár hirdetett meseillusztrációs pályázatot.
1. hely Krivacska Lilla 7.b

„Vác az én szememmel” címmel hirdetett pályázaton tanulóink alkotásait a Váci Napló Szerkesztősége méltónak találta arra, hogy szerepeljenek illusztrációként az általuk kiadott naptárban.
Az alkotók: Demeter Hajnalka 5.a, Benye Boglárka 5.b, Pajor Petra 8.b, Czaudt Bernadett 8.a, Jámbor Boglárka 8.a osztályos tanulók.

„ MÍTOSZROMBOLÁS” PÁLYÁZAT
„ Mítoszrombolás” címmel hirdetett környezetvédelmi pályázatot a Váci Önkormányzat, az Ipress Center és a Garay Művészeti Stúdió. Pajor Petra 8.b osztályos tanuló a 10-14 éves korcsoportban fődíjas lett,ezzel nyert egy két napos ausztriai osztálykirándulást, amelyre az osztálytársaival utazott.
Az alkotását Vác főterén egy időkapszulába helyezték el, melynek újbóli megtekintésére 20 év kerül sor. Érdekes szembesülés lesz azzal, hogy a mai ember miként látta napjaink egyik égető környezetvédelmi problémáját: a pazarló energiafelhasználást.

        

DR. GÁNTI TIBOR TERMÉSZETISMERETI VERSENY

A Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium által hirdetett természetismereti csapatversenyre két csapatunk nevezett. A verseny két részből állt, levelező fordulók után a legjobbaknak döntőt rendeznek.

Mindkét csapatunk bejutott a döntőbe. Az egyik csapatnak 5. helyezést sikerült elérni.
A csapat tagjai Lestyán Kornél, Madár Dániel, Kiss Dominik 8.b osztályos tanulók. A másik csapat tagjai: Tóth Laura, Fülöp Beáta, Kovács Alexandra 8.b Felkészítő tanárok: Nagy Ágnes, Koczka Balázs

        

PEST MEGYEI BIOLÓGIA VERSENY

A megyei fordulóba jutott tanulók és eredményeik

10. hely Madár Dániel 8.b
10.hely Lestyán Kornél 8.b
tanáruk Koczka Balázs

        

BORONKAY MATEMATIKA VERSENY

A Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Szent György napi programjában mindig rendeznek a környékbeli általános iskolásoknak matematika versenyt.

Eredményeink:
7.hely kovács Blanka 5.b tanára Nagy Ágnes
4.hely Kovács Boldizsár 6.a tanára Fázold Ágnes
10.hely Pásztor Blanka 7.b tanára Lednyiczki Mártonné

        

KAÁN KÁROLY TERMÉSZETISMERETI VERSENY

Az iskolai forduló után a megyei versenybe bejutott Kovács Boldizsár 6.a ahol helyezett lett, tanára Pálinkó István

        

KATASZTRÓFAVÉDELMI IFJÚSÁGI VERSENY

A Katasztrófavédelem Váci Kirendeltsége által hirdetett területi versenyen iskolánk csapata 2. helyezést ért el.

Tagjai:Tóth Laura, Kiss Dominik, Madár Dániel 8.b, Reitinger Richárd 7.b osztályos tanulók
Felkészítő tanár Koczka Balázs

        

BORONKAY LEVELEZŐ MATEMATIKA SZAKKÖR

A Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium által szervezett szakkör két részből állt. Az első 5 fordulós levelező verseny, majd az ezen legjobb eredményt elérőknek egy döntő.
A levelező versenyre 29 diákunk nevezett, a legjobb eredményt a következők érték el és ők jutottak a döntőbe:

5.évfolyam
levelező 4.hely Sajgó Emese 5.a döntő 7.hely
levelező 5.hely Pintér Márk 5.a döntő 5.hely
levelező 9.hely Kiss Lili Hanna 5.b döntő10.hely
levelező 10.hely Kovács Blanka 5.b döntő 4.hely
levelező 12.hely Kovács Bence 5.a döntő 17.hely
levelező 18. hely Horváth Sára 5.a döntő 6.hely
tanáruk Nagy Ágnes

6. évfolyam
levelező 9.hely Kovács Boldizsár 6.a döntő 17.hely
levező 10.hely Ruskó Dominik 6.a
tanáruk Fázold Ágnes

8. évfolyam
levelező 9.hely Rónai Miklós 8.a döntő 13.hely
tanáruk Lednyiczki Mártonné

        

VÁROSI AUTÓMENTES NAP

Vác Város Önkormányzata által hirdetett versenyen iskolánk csapata 2. helyezett lett.
Tagjai Zsenits Viktória 7.a, Cserfalvi Erik, Nagy Milán 7.b, Rith Dominika, Rácz Viktor 8.a, Nikolicza Amanda, Madár Dániel, Lestyán Kornél 8.b

        

FÖLDVÁRY NAP

Természettudományi csapatverseny 2.hely
Csapat tagjai: Bánstik Eszter 7.a, Angelus Áron 7.a, Molnár Emese 8.b, Lestyán Kornél 8.b

Rajz pályázat: Az iskolai élet vidám pillanatait bemutató pályázaton
2.hely Krivacska Lilla 7.b
3.hely Farkas Gergely 6.b
tanáruk Pálinkó István

        

GENIUS LOGICUS NEMZETKÖZI MATEMATIKA VERSENY

8 ország tanulóinak részvételével zajló, logikai feladatokon alapuló verseny két részből állt.

Időmérés nélküli verseny eredményei:

Kiváló nemzetközi megoldó
100%-os teljesítménnyel Fülöp Kincső 5.b, Kiss Laura 5.a,Kovács Blanka 5.b, Tóth Dorina 5.b, Wingler Alexandra 5. a,

98%-os teljesítménnyel Fábián Milán 6.a

97%-os teljesítménnyel Farkas Réka 5.a, Homoki-Nagy Eszter 5.b, Horváth Sára 5.a, Kareczki Petra 5.b, Kiss Lili 5.b, Mitasz Karina 5.b, Ruzics Virág 5.b, Varga Bianka 5.b,

95%-os teljesítménnyel Bártfai Lilla 6.a, Fülöp Kinga 5.b, Kovács Boldizsár 6.a, Kovács Kristóf 8.b

Kiváló megoldó
93%-os teljesítménnyel Fábián Máté 7.b, Zsenits Viktória 7.a,

90%-os teljesítménnyel Kiss Lara 5.b, Czaudt Bernadett 8.a

88%-os teljesítménnyel Orgoványi Lili 5.a, Bodonyi Balázs 5.b, Bakonyi Elizabeth 6.a, Molnár Emese 8.b

87%-os teljesítménnyel Barna Emese 7.b, Bea Eszter 7.b, Bobák Emese 7.b, Pásztor Blanka 7.b, Pollák Natália 7.b, Sasvári Rebeka 7.a

85%-os teljesítménnyel Pálmai Péter 5.a

83%-os teljesítménnyel Kosdi Laura 5.a

82%-os teljesítménnyel Bánstik Eszter 7.a, Cserfalvi Erik 7.b

80%-os teljesítménnyel Palassik Panna 5.a, Kiss Dominik 8.b

Nagyon jó megoldó
Nikolicza Amanda 8.b, Demeter Hajnalka 5.a, Bokor Krisztián 8.a, Tóth Laura 8.b, Balán Renáta 5.a, Havai András 8.a

Jó megoldó
Rónai Miklós 8.a, Sepa Levente 7.b, Rith Dominika 8.a, Ruskó Gergő 8.a

Időméréses verseny eredményei

Országos helyezés Nemzetközi helyezés

1.hely 5.hely Kovács Blanka 5.b arany oklevél
3.hely 73. hely Rónai Miklós 8.a arany oklevél
4.hely 133. hely Tóth Laura 8.b arany oklevél
5.hely 96. hely Angelus Áron 7.a arany oklevél
7.hely 150. hely Havai András 8.a arany oklevél
7.hely 204.hely Kovács Kristóf 8.b arany oklevél
8.hely 180. hely Kiss Dominik 8.b arany oklevél
9.hely 131. hely Pálmai Péter 5.a arany oklevél
11.hely 153. hely Fülöp Kincső 5.b arany oklevél
11.hely 153. hely Kiss Lili 5.b arany oklevél
11.hely 153. hely Kosdi Laura 5.a arany oklevél
8.hely 206.hely Reitinger Richárd 7.b ezüst oklevél
9.hely 207.hely Bokor Krisztián 8.a ezüst oklevél
10.hely 211.hely Bea Eszter 7.b ezüst oklevél
12.hely 256.hely Nikolicza Amanda 8.b ezüst oklevél
13.hely 287.hely Ruskó Gergő 8.a ezüst oklevél
14.hely 232. hely Lestyán Máté 5.a ezüst oklevél
14.hely 274.hely Molnár Emese 8.b ezüst oklevél
15.hely 235.hely Fülöp Kinga 5.b ezüst oklevél
15.hely 235.hely Kiss Lara 5.a ezüst oklevél
15.hely 338. hely Czaudt Bernadett 8.a ezüst oklevél
16.hely 339.hely Rith Dominika 8.a ezüst oklevél
20.hely 402.hely Kareczki Petra 5.b ezüst oklevél
21.hely 410.hely Homoki- Nagy Eszter 5.b ezüst oklevél

Felkészítő tanárok Fázold Ágnes 6.évf, Lednyiczki Mártonné 7-8 évf , Nagy Ágnes 5.évf tanulóit

        

PETŐFI NAP

Farkas Gergely 6b osztályos tanulónk rajzverseny különdíj, közmunkásokat illusztráló munkájáért.
Tanára Pálinkó István

        

KAROLINA NAP

Rajz verseny: szőnyegtervezés
2.hely Pajor Petra 8.b
tanára Pálinkó István

        

JUHÁSZ NAP

Rajz pályázat: Évszakok címmel hirdetett pályázaton
3.hely Dányi Johanna 6.a
tanára Pálinkó István

        

RADNÓTI NAP

Iskolánk által meghirdetett rajz pályázaton 5-6 évfolyamosoknak Petőfi Sándor és Arany János, 7-8 évfolyamosoknak Csokonai Vitéz Mihály és Radnóti Miklós a magyar táj szépségeit, hangulatát bemutató költeményeinek illusztrálása volt a feladat.
A zsűrizésben segített iskolánk volt tanára Kuruczné Paál Mária.

Iskolánk tanulói közül:
3.hely Farkas Gergely 6.b
1.hely Molnár Luca 8.a
tanáruk Pálinkó István

        

ARADI JENŐ RAJZ VERSENY

A megyei rajz versenyen idén is sikeresen szerepeltek diákjaink.
Monokrom csendélet kategóriában:
3.hely Pajor Petra 8.b
4.hely Molnár Luca 8.a
Színes csendélet kategóriában:
5.hely Farkas Gergely 6.b
tanáruk Pálinkó István

        

„EGÉSZSÉGTÁBOR” PÁLYÁZAT

A 20. alkalommal meghirdetett képzőművészeti pályázaton való sikeres szerepléséért:
Farkas Gergely 6.b, Szentesi Levente 6.a osztályos tanulók balatoni jutalom táborozáson vehettek részt.

        

FÖLD NAPJA

Április 24-én a város iskolái között rendezett, környezetvédelmi versenyen iskolánk csapata 4. helyezést ért el.

Tagjai: Lestyán Máté 5.a, Bakonyi Elizabeth 6.a, Bogdán Donát 6.a, Fábián Milán 6.a, Tolnai Benjámin 6.a, Fazekas Márkó 7.b, Sztancsik Szilárd7.b, Reitinger Richárd 7.b, Rácz Viktor 8.a, Ruskó Gergő 8.a, Ponicsán Viola 8.a, Kovács Alexandra 8.a, Rith Dominika 8.a

        

HERMAN OTTÓ XIV. ORSZÁGOS BIOLÓGIA VERSENY

Az iskolai forduló legjobbja- Angelus Áron 7.a- a verseny középdöntőjében 22. helyezett lett.
Tanára Koczka Balázs